Huawei’nin yeni tableti ortaya çıktı, resmen Apple’a meydan okuyor

Huawei’nin MatePad tablet serisi piyasada oldukça başarılı bir performans sergiliyor ve şirketin yeni bir tablet modeli üzerinde çalıştığı görülüyor. Yakında piyasaya sürülecek olan bu yeni Huawei tabletine ait bilgiler, 3C sertifikasyon sisteminde ortaya çıktı. Söz konusu sertifika, bazı ürünlerin Çin’de piyasaya sürülmeden önce alması gereken bir belge olarak biliniyor.

Huawei, MatePad serisi altında hem yüksek özelliklere sahip tabletler hem de daha ekonomik seçenekler sunuyor. Bu serinin yeni üyesi olacak tabletin, henüz tüm teknik özellikleri açıklanmamış olsa da, daha uygun fiyatlı bir seçenek olacağı düşünülüyor. Bunun bir göstergesi olarak tabletin 22.5W şarj kapasitesine sahip olması gösterilebilir. Huawei’nin amiral gemisi tabletlerinden MatePad Pro 13.2, 88W gibi çok daha yüksek bir şarj hızına sahipken, yeni tabletin bu kadar yüksek özelliklere sahip olması beklenmiyor.

Huawei’nin yeni tableti ortaya çıktı, resmen Apple’a meydan okuyor

3C sertifikasyonunda TGR-W00, TGR-W10, DMG-W00 ve BBG7-W00 olmak üzere dört farklı model numarası listelenmiş. Bu modeller Huawei’nin 22.5W (10V/2.25A) HW-100225C00 model şarj adaptörü ile gelecek. Tabletlerin farklı model varyasyonları bulunacak; bu modeller arasında TGR-W00, TGR-W09, TGR-W10, TGR-W19, TGR-AL00, TGR-L09, TGRZ-W00 ve TGRZ-W10 gibi isimlendirmeler yer alıyor. Yeni Huawei tabletinin Kirin yonga seti ile gelmesi beklenirken, cihazın 4G destekli bir sürümünün de piyasaya sürülmesi öngörülüyor.

Bu bilgiler, yeni Huawei tabletinin piyasaya çıkış öncesi sertifikasyon sürecinden geçtiğini ve teknik özellikleri henüz tam olarak bilinmese de, tabletin özellikle bütçe dostu bir seçenek olarak tasarlandığını gösteriyor. Huawei‘nin bu yeni ürünü ile tablet pazarındaki yerini daha da güçlendirmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir