EFES-2024 Tatbikatı sürüyor: Hedefler tam isabetle vuruldu

Dünyanın yakından takip ettiği Türkiye’nin en büyük müşterek tatbikatı olan EFES-2024 Tatbikat’ı, İzmir’in Seferihisar ilçesinde başladı.

Devam eden tatbikatta Türk Silahlı Kuvvetleri, 45 ülke ve yaklaşık 11 bin personelin katıldığı EFES-2024 Tatbikatı’nda göğüsleri kabarttı.

45 ülkeden 11 bin personel katıldı: Yerli ürünler sergileniyor

Yerli ve milli teknolojilerin ön plana çıktığı tatbikat, bölgede icra edilen en büyük birleşik müşterek olma özelliğini taşıyor.

Ayrıca tatbikat alanında, Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda 47 savunma sanayii firması tarafından yerli ve millî imkanlarla üretilen ve TSK envanterinde bulunan ürünlerin sergilendiği Savunma Sanayii Ürünleri Sergisi de yer alıyor.

Komuta kademesi takip etti: Hedefler tam isabetle vuruldu

Son olarak Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, İzmir’de devam eden EFES-2024Tatbikatı’nın gündüz safhasını takip etti.

Komuta kademesinin takip ettiği tatbikat sorunsuz şekilde ilerlerken hedefler tam isabetle vuruldu.

Tatbikatın gündüz safhasını takip eden Güler’e, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu eşlik etti.

Türk savunma sanayii firmalarını ön plana çıkarıyor

Öte yandan tatbikat, SİHA’lardan, helikopterlere, savaş gemilerinden, mühimmatlara, elektronik harp sistemlerinden radar sistemlerine kadar birçok sistemi geliştirip üreterek güvenlik güçlerimizin hizmetine sunan Türk savunma sanayii firmalarının kabiliyetlerinin katılımcı ülkeler tarafından sahada görülmesine olanak sağlıyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir