Doktorlar Her Zaman Kahveye Eklenmesini Önerdiği Malzemenin Adını Verdi! İşte Nedeni

Gastroenterolog Will Bulsiewicz, herkese kahvelerine eklemesini önerdiği bir malzemeyi anlattı. Bu da herkesin evinde bulunan tarçın.

Tarçının sadece içeceğe eşsiz bir lezzet katmakla kalmayıp aynı zamanda günlük kahvenizin bağırsak sağlığına yönelik özelliklerini de geliştirebileceğini iddia ediyor.

Kahveye tarçın eklemek neden iyidir?
1. Antioksidanlar açısından zengindir

Kahve güçlü bir antioksidan kaynağıdır çünkü iltihapla savaşmaya ve kronik hastalık ve kanseri önlemeye yardımcı olan güçlü antioksidan özelliklere sahip bitki bileşikleri olan polifenoller açısından zengindir.

Uzman, “Bu antioksidan açısından zengin içeceğe bir tutam tarçın, başka bir polifenol eklemek, sabah kahvenizdeki antioksidan miktarının daha da artmasına yardımcı olacaktır” diyor.

2. İçeceğinize biraz lif katar

Bulsiewicz, bir fincan kahvenin bağırsakları destekleyen iyi bir lif kaynağı olduğunu söylüyor. Ona göre kahve iki tür lif içerir: çözünür ve prebiyotik.

Tarçın aynı zamanda bir lif kaynağıdır. Yani bir çay kaşığı tarçın bile bir gramdan fazla lif içerir.

3. Bağırsak Sağlığını Desteklemenin Tutarlı Bir Yoludur

Tarçınlı kahvenin diyetinizdeki diğer lif açısından zengin yiyeceklerin yerini almaması gerekirken Dr. Bulsiewicz, düzenli olarak içmenin faydaları olduğunu ve bağırsak sağlığı yolculuğunuzda tutarlı kalmanın harika bir yolu olduğunu söylüyor.

“Bir salatadan bağırsak sağlığı açısından daha fazla fayda elde edebilir misiniz? Elbette. Ancak kahve çoğu insanın her gün içtiği bir şeydir, dolayısıyla bağırsak mikrobiyomumuz üzerinde kartopu etkisi yaratır” diyor.

4. Çok hoş bir tat

Sade kahve içmek herkesin harcı olmayabilir. Bu nedenle Dr. Bulsiewicz tarçın eklemeyi öneriyor; bu, zaten bağırsak açısından sağlıklı olan bir içeceği sindirim açısından daha da iyi hale getirmenin harika bir yoludur.

Kahveme ne kadar tarçın koymalıyım?

Dr. Bulsiewicz bunun size ve zevk tercihlerinize bağlı olduğunu söylüyor. 1/8 çay kaşığı öğütülmüş tarçınla başlamanızı ve isterseniz daha fazlasını eklemenizi önerir.

Kahve içmenin diğer bağırsak sağlığına yönelik yolları

Dr. Bulsiewicz ayrıca antiinflamatuar ve antioksidan açısından zengin içeriklerin üçlü etkisi için tarçını öğütülmüş zencefil ve zerdeçal ile birleştirmenizi önerir.

Ayrıca siyah kahve içemiyorsanız biraz soya sütü ekleyebilirsiniz; bu, asitliği azaltmaya ve tadı yumuşatmaya yardımcı olacaktır.

Daha önce bilim adamları, kahve faydalı maddelerin emilimini engellediği için kahve ile yıkanmaması gereken beklenmedik bir ürün adını vermişlerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir